5 przemyśleń nt. „Firefox czy Chrome?”

  1. Ale pamiętaj, że nie samą szybkością żyje człowiek – Fx ma masę fajnych rozszerzeń, na Chromium wziąłem Adblocka i odrzuciłem ze wstrętem, bo się nie umywa(ł) do wersji Fx.

    Zresztą nawet przy szybkości dochodzą takie trudno mierzalne elementy jak szybkość Flash – nie wiem jak, ale w moim Fx jest on zauważalnie szybszy.

    A obecnie używam dwóch przeglądarek: Chromium (gołe, do paru portali na krzyż, na których jest wyraźnie szybciej na moim PIII 1GHz) i Fx (napakowanego pluginami) jako defaulta. Niemniej cieszy mnie, że "się kręci" w rozwoju przeglądarek.

  2. rozie, używaj AdThwart, działa na silniku Adblocka z firefoxa przepisanym na chrome(ium) i jest o niebo lepszy od "właściwego" Adblocka.

  3. Dzięki, AdThwart faktycznie wygląda znacznie lepiej – umie przynajmniej korzystać z reguł dla AdBlock+. Niestety, brakuje mu opcji łatwego dodawania elementów do blokowania (w Fx mam prawy, zablokuj), łatwego sprawdzenia, co jest na danej stronie blokowanej (w Fx jest ikonka pod którą mogę sobie wszystko sprawdzić – czy coś zablokował, najczęściej stosowane filtry na stronie, dostęp do pełnej listy elementów na stronie…). Jeszcze nie to, niestety. ;-/

  4. Co do łatwego tworzenia filtrów, ma to wbudowane. Kliknij (lewym) na ikonkę w pasku adresu po załadowaniu strony – opcja "Easy create filter" pozwala wybrać dowolny element na stronie.

    Niestety, pokazywania ukrytych/zablokowanych elementów nie ma.

Możliwość komentowania jest wyłączona.